Ziemia Ząbkowicka – moja mała ojczyzna, bliska a nieznana

Projekt numer: E/068/2019/I
młode NGO: KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH WSI MĄKOLNO
Tytuł projektu: Ziemia Ząbkowicka - moja mała ojczyzna, bliska a nieznana.
Miejsce: wieś Mąkolno, gmina Złoty Stok, powiat ząbkowicki

 

Odbyły się cztery wycieczki jednodniowe oraz wygłoszono trzy wykłady. Udział w wycieczkach i wykładach przybliżył uczestnikom Ziemię Ząbkowicką. Poznali wiele ciekawych miejsc, o których dotychczas niewiele wiedzieli. Szczególnym odkryciem dla uczestników była wycieczka do Henrykowa, który jest poza trasami komunikacyjnymi. Miejsce o którym wszyscy słyszeli było zupełnie nieznane.
Wiedza historyczna przekazana przez znawców w bardzo ciekawy sposób w powiązaniu ze zwiedzaniem utkwiła w pamięci uczestników. Wspólne weekendowe wyjazdy zacieśniły więzy rodzinne i sąsiedzkie. Wolny czas został spędzony aktywnie. Informacje uzyskane przez uczestników przekazywane są sąsiadom i znajomym. Realizacja tego projektu zachęciła uczestników do dalszego poznania Dolnego Śląska. Ciekawa historia zakonu cystersów zachęca do zwiedzenia ich siedzib w Lubiążu, Krzeszowie i Trzebnicy. Zamki i pałace są kolejnym bogactwem, które są w kręgu zainteresowania w dalszym poznawaniu Dolnego Śląska.

W projekcie wzięły udział 72 osoby. Pośrednimi odbiorcami informacji projektowych są członkowie rodzin, sąsiedzi i znajomi uczestników - ok. 280 osób.