Rozwijam się w domu

Młoda organizacja pozarządowa: Fundacja „Życie z pasją”
Tytuł projektu: Rozwijam się w domu
Miejsce realizacji: Wrocław

Uczestnicy projektu „Rozwijam się w domu” nauczyli się nowych technik rękodzielniczych i zacieśnili relacje rodzinne poprzez wykonywanie w domu wspólnie zadań otrzymanych w newsletterach. Realizację poszczególnych zajęć plastycznych umożliwiły im przesyłki z materiałami artystycznymi, które uczestnicy otrzymali na początku projektu. Poprzez projekt dzieci rozwijały kreatywność i wyobraźnię w domowych warunkach, a rodzice wspierali ten proces.

Odbiorcami projektu były dzieci, młodzież i dorośli – osoby, które interesują się rękodziełem oraz edukacją artystyczną w zakresie sztuk plastycznych. Forma online prowadzonych działań skierowana była do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska (głównie miasta Wrocław), posiadających dostęp do internetu.

Edukacja artystyczna (skierowana do rodzin z dziećmi) odbywała się w domach uczestników, dzięki otrzymaniu przesyłki z pakietem materiałów plastycznych oraz instruktaży cyfrowych (w formie newslettera).

Dzięki podniesieniu wiedzy u dorosłych z zakresu prowadzenia zajęć plastycznych, dzieci wspólnie z rodzicami rozwijały swoje umiejętności, wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Z filmów dotyczących rękodzieła, publikowanych w wydarzeniu na facebooku mogą skorzystać osoby zainteresowane tą tematyką (młodzież, dorośli).

Bezpośredni odbiorcy/uczestnicy działań: 47 osób.

WARSZTAT 1 – TECHNIKA QUILING
WARSZTAT 2 – Jak zrobić czapkę kucharską dla dzieci?
WARSZTAT 3 – ŁAPACZE SNÓW
WARSZTAT 4 – SZYDEŁKOWANIE
WARSZTAT 5 – ORIGAMI