Muzyczne Przedmieście Oławskie

Projekt numer: E/208/2019/I
NGO: Drzwi Otwarte
Tytuł projektu: Muzyczne Przedmieście Oławskie
Miejsce: Wrocław, osiedle Przedmieście Oławskie, lokal przy ul. Dworcowej 1a

 

Koncerty połączone z warsztatami prowadzonymi przez muzyków, realizatorów dźwięku, songwriterów. Zwieńczeniem projektu było wspólne spotkanie uczestników wszystkich warsztatów. Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromną popularnością, bardzo szybko zapełniała

się ilość miejsc na poszczególne zajęcia, a każde warsztaty przyciągały inną grupę zainteresowanych. Uczestnicy zdobyli nowe umiejętności i rozszerzyli swoje kompetencje w zakresie gry na ukulele, śpiewu, pisania tekstów i produkcji muzycznej. Podczas zajęć prowadzący dzielili się swoimi doświadczeniami, odpowiadali na indywidualne pytania, dawali wskazówki uczestnikom na różnym poziomie umiejętności w danej dziedzinie. W każdych warsztatach wzięły udział osoby w różnym wieku: licealiści, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. W warsztatach wokalnych wzięły udział dwie osoby niewidome. Każdy koncert trwał godzinę i łączna liczba uczestników wszystkich czterech koncertów to ok. 100 osób. Po każdym spotkaniu był czas na zapoznanie się, a na uczestników zawsze czekał słodki poczęstunek.

Twórcza atmosfera sprzyjała również integracji między uczestnikami – po każdym warsztacie osoby zostawały, by lepiej się poznać i wymienić spostrzeżeniami.  Poziom umuzykalnienia uczestników warsztatów wzrósł i wiele osób rozpoczęło przygodę z nową pasją.

Łączna liczba uczestników wszystkich czterech warsztatów to 48 osób.  Poprzez media społecznościowe informacja o działaniach dotarła do ponad 5000 osób.