Herbatka na trawie

Młoda organizacja pozarządowa: Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie „FOLK”
Tytuł projektu: Herbatka na trawie
Miejsce realizacji: Przedwojów

 

Projekt opierał się na edukacji oraz praktycznym wykorzystaniu otaczającej natury – ziół, kwiatów, poprzez poznanie właściwości roślin, które rosną obok nas.

Uczestnicy podczas spotkania wyjazdowego (warsztaty praktyczne oraz pokaz zielnika) mieli możliwość poznać wiedzę dotycząca roślin, ziół, krzewów, które są w najbliższym otoczeniu, jak je wykorzystać nie tylko w celach dekoracji, ale i z punktu widzenia zastosowania w kosmetyce, w domowych apteczkach jako środki lecznicze, kuchniach jako wyśmienite przyprawy.

Spacery tematyczne były okazją do wspólnego spędzania czasu, polegały na zbieraniu darów natury w najbliższej okolicy, które rosną na łąkach, polach itp. Zebrane zioła i rośliny zostały wykorzystane do prezentacji tematycznych.

W ramach projektu zakupiono donice do upraw, które zostały wykorzystane do stworzenia lokalnej plantacji ziół, kwiatów do ozdoby wsi Przedwojów.
Podsumowaniem projektu było spotkanie herbaciane dla uczestników w plenerze.

Spotkania plenerowe, spacery, wyjazdy grupowe, były okazją do wspólnego spędzania czasu i okazji do wyjścia z domu, zwłaszcza w dobie koronawirusa.

Bezpośredni odbiorcy/uczestnicy projektu: 50 osób.