Edukacja, integracja i zdrowie

Młode NGO: KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W LASKACH
Tytuł projektu: EDUKACJA , INTEGRACJA I ZDROWIE
Miejsce realizacji: Laski

Głównym celem projektu była nauka i zdobywanie nowych umiejętności, kompetencji połączonych z integracją, współpracą i odwiedzaniem nowych miejsc, poprzez udział w następujących wydarzeniach:
1. Warsztat ,,Warzenia Sera na Wesoło”. Nauczyliśmy się na nim wytwarzania sera z mleka od krowy z różnymi ekologicznymi dodatkami w gospodarstwie rolnym położonym w malowniczym terenie u stóp Gór Sowich. Odbiorcami projektu była grupa międzypokoleniowa w skład, której wchodzili członkowie KGW, gospodynie niezrzeszone , dzieci i młodzież.
2. Szkolenie i Warsztaty z zakresu carvingu . Uczestnicy zapoznali się ze sztuką carvingu i narzędziami wykorzystywanymi podczas tworzenia ozdób . Dzięki temu zwiększyły się umiejętności wykonywania dekoracji i zdobienia produktów z warzyw i owoców. Uczestniczkami warsztatu były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.
3. W czasie warsztatów pieczenia chleba nauczyłyśmy się wytwarzania chleba od ziarenka do bochenka. Uczestnikami warsztatu byli członkowie KGW, mieszkańcy wsi i UTW Złoty Stok.