CARVING czyli sztuka na talerzu – cykl warsztatów dla każdego

Numer projektu: E/013/2019/I
młode NGO: Koło Gospodyń Wiejskich Stary Wielisław
Tytuł projektu: CARVING czyli sztuka na talerzu - cykl warsztatów dla każdego
Miejsce: Świetlica przy Centrum Integracji Społecznej w Starym Wielisławiu

 

Zorganizowano cykl warsztatów praktycznych, dotyczących umiejętności dekorowania potraw i tworzenie dekoracji z artykułów spożywczych, głównie warzyw i owoców. Projekt skierowany był do miłośników gotowania, bez względu na płeć i wiek, osób chcących zdobywać nowe umiejętności w dziedzinie kulinarnej. Warsztaty były prowadzone w Centrum Inicjatyw Społecznych w Starym Wielisławiu, w sali nieodpłatnie udostępnionej przez Ośrodek Kultury Gminy Kłodzko. Uczestnicy mieli możliwość nabyć umiejętności związane z tworzeniem dekoracji z warzyw i owoców. Posiedli wiedzę o tematyce carvingu i przydatne wskazówki na przyszłość, które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym. Uczestnicy samodzielnie wykonywali dekoracje , krok po kroku ucząc się tworzyć dekoracje z warzyw i owoców. Każdy na zakończenie otrzymał dyplom i upominek, zostały wręczone trzy wyróżnienia za precyzję wykonania, systematyczność w uczestniczeniu w projekcie oraz zaangażowanie.

Grill na zakończenie warsztatów był okazją do wspólnego spędzenia czasu i dyskusji na temat przebiegu warsztatów, korzyści z nich płynących i pomysłów na przyszłość Osoby wyróżnione w projekcie znalazły nowe hobby, bo zaczęły tworzyć dekoracje w domu, o czym mówiły podczas warsztatów i pokazywały zdjęcia. Dzieci mogły kreatywnie spędzić czas z rodzicami, skupiając się na wspólnej pracy. Rodzice mogły obserwować umiejętności manualne swoich dzieci, uczyć ich posługiwania się ostrymi narzędziami (kto chciał). Osoby starsze miały okazję poprawiać koordynacje ruchową, skupienie i myślenie o końcowym efekcie.

Spotkania pokazały, że mieszkańcy są zainteresowani różnego rodzaju inicjatywami społecznymi i chętnie w nich uczestniczą. W projekcie wzięły udział 44 osoby.