Bezpieczny Senior

Młode NGO: Fundacja Pomocy Prawnej WrocLAW
Tytuł projektu: Bezpieczny Senior
Miejsce realizacji projektu: Oborniki Śląskie, Mojęcice, Warzęgowo, Legnica, Oleśnica

Projekt Bezpieczny Senior obejmował cykl szkoleń prawnych i psychologicznych przeprowadzonych w 5 miejscowościach na terenie Dolnego Śląska (Mojęcice, Oborniki Śląskie, Oleśnica, Legnica, Warzęgowo). Projekt bezpośrednio dotarł do 87 seniorów. Szkolenia prawne miały na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi Seniorów na grożące im próby oszustw, jak np. „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Projekt pozwolił zwiększyć świadomość Seniorów w zakresie ich praw jako konsumentów, jak również umożliwić im zapoznanie się z prawem spadkowym i szczególnie ważnymi dla Seniorów kwestiami majątkowymi.

W ramach Projektu odbyły się także zajęcia z psychologiem, które pozwoliły Seniorom poznać techniki poprawiające zdrowie psychiczne i fizyczne. Poza nabytą wiedzą, trwałym rezultatem projektu były przekazane Seniorom materiały szkoleniowe „ABC Seniora”, a także stworzone przez nich witraże oraz rzeźby.

W trakcie trwania Projektu Seniorzy mogli również skorzystać z darmowych telefonicznych lub mailowych konsultacji prawnych w ramach prowadzonych przez Fundację godzin Seniora od godz. 16 do 18 w każdy poniedziałek.