Bądźmy mistrzami

Młoda organizacja pozarządowa: Fundacja „TYMONIX”
Tytuł projektu: Bądźmy mistrzami
Miejsce realizacji: Ścinawa, powiat lubiński

 


 

Projekt skierowany był do osób niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Ścinawa.

Uczestnicy projektów w liczbie 15 osób  brali udział w zajęciach plastycznych, rękodzielniczych i witrażu, prowadzonych na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie.

W pracowni plastycznej uczestnicy wykonywali różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów: kredek, farb, bibuły, prace na deseczkach i ikony, doskonalili umiejętności wykonywania kartek okolicznościowych techniką scrapbookingową, a na warsztacie rękodzielniczym wykonywali ozdabianie przedmiotów metodą decoupage. W pracowni wyrobu witraży uczestnicy wykonali prace ze szkła oraz na szkle, począwszy od płaskich, nieskomplikowanych zawieszek witrażowych po przedmioty przestrzenne i obrazy wykonywane techniką Tiffany. Powstały również witrażowe anioły, świeczniki oraz kwiaty.

Uczestnicy w trakcie warsztatów uczyli się  nie tylko precyzji, ostrożności i dokładności ale i cierpliwości. W trakcie projektu odbywały się również zajęcia ruchowe z jogi i nordic walking, a także konsultacje i warsztaty z psychologiem i pedagogiem. Oczywiście projekt nie ograniczał się tylko do zajęć na terenie WTZ – uczestnicy wyjechali również do Lubina na kręgielnię gdzie mogli rozegrać mini-turniej a także zrelaksowali się w trakcie seansu w kinie Helios na polskiej komedii „Mayday”. Na zakończenie odbyło się podsumowujące projekt spotkanie grillowe i wystawa prac uczestników.