Po psie swoim sprzątaj i się nie rozglądaj!

Projekt numer: E/095/2019/II
młode NGO: FAUNA I FLORA POPOWIC
Tytuł projektu: Po psie swoim sprzątaj i się nie rozglądaj!
Miejsce: Wrocław

 

Projekt informacyjno-edukacyjny na temat konieczności zachowania czystości terenów użytkowanych wspólnie przez mieszkańców osiedla od zanieczyszczeń psich odchodów, przedstawienie zagrożeń zdrowia ze strony pasożytów znajdujących się w psich odchodach, szczególnie dla dzieci bawiących się na placach zabaw i trawnikach.

W prezentacjach poruszone zostały tematy o obowiązku prowadzania psów na smyczy i/lub z kagańcem, aby w przyszłości uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które wielokrotnie zgłaszane zostały już wcześniej (pies wpadł pod koła samochodu, pogryzł innego psa lub inne zwierzę - jeża, kota wolno żyjącego). Przedstawiony został też sposób w jaki możemy przypomnieć (poinformować) właścicieli psów o ich obowiązku sprzątania po swoim psie - na trawnikach i miejscach wyprowadzania psów umieszczone zostały stosowne tabliczki informacyjne.

Przedstawiono zasady funkcjonowania zwierząt w ekosystemie miejskim, konieczność sprzątania po nich czy prowadzania na smyczy/z kagańcem. Akcja pokazała, że dostępna jest pomoc i wsparcie mające na celu podniesienie mieszkańcom osiedla komfortu życia w blokach. Zapoczątkowany został proces zmiany mentalności i podejścia do współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

W projekcie udział wzięło 45 osób.